Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це, без перебільшення, цінний вклад у зелену скарбницю Олевщини, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначиться через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквіваленті, тому що ліс – це і частина нашого життя, фактор, який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров'я.

Збереження, раціональне використання і примноження лісових багатств – так можна визначити головні завдання, які стоять і перед лісовим господарством України в цілому, і перед колективом лісівників Олевщини зокрема. Першочерговим за своєю значимістю й актуальністю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень в обсягах, що перевищують зруби, покращення їх якісного складу і продуктивність.

Лісові культури - це насадження, що закладені сіянням насіння, або садінням сіянців, саджанців, живців при штучному лісовідновленні чи лісорозведенні. Щорічно на території держлісгоспу створюється лісових культур на площі біля 250 га, природному поновленню-120 га, Щорічно проводиться догляд за лісовими культурами на площі  1000 га.

На лісовому розсаднику підприємства вирощується більше 1,5 млн. сіянців лісоутворюючих порід таких як:сосна звичайна, дуб звичайний,  ялина європейська,  липа дрібнолиста, яблоня ,клен гостролистий та ряд інших. Заготовляється насіння лісових порід щорічно понад 10 тонн. З них понад 50 % з об'єктів наявної лісонасіннєвої бази. Індекси найпоширеніших типів лісу підприємства:В2-3ДС; С3-4-ГДС. На підприємстві щорічно створюються плантації новорічних ялин та сосон біля 5 га, з таких хвойних порід як сосна звичайна та ялина європейська.

Одним з основних напрямків лісокультурної діяльності лісгоспу є одержання першосортного садивного матеріалу з підвищеним виходом сіянців з одиниці площі шляхом вирощування в теплицях та контрольованому середовищі (коробах)  а саме:сосни звичайної, ялини та модрини європейської.